1-Katalog > Sport > Dyscypliny sportowe > Pływanie i ratownictwo wodne
2-Katalog > Kasety video, cd, dvd

 Pływanie kurs dvd
 
Autor: Rogalski Jacek

Informacje dodatkowe:
nakład wyczerpany

Chcę otrzymać informację o ukazaniu się tej książki
E-mail

Wydawnictwo: KOGA
Wydanie, rok:
2008
ISBN:
bd
Ilość stron:
Oprawa:
Plastikowa
Wymiary: dvd
 
Nasza cena:0.00 -- lub -->
 


ścieżka dźwiękowa: DD 2.0 - polska

Prezentujemy Państwu kurs na płycie DVD "PŁYWANIE  Rekreacja, sport i wypoczynek". Zawartość kursu przedstawia kolejne kroki na drodze do nauki pływania, a więc od rozgrzewki, ćwiczeń przed wejściem do wody, ćwiczeni w wodzie, po naukę popularnych styli pływania wraz z nawrotami i skokami do wody. Prezentowane w kursie zagadnienia zostały dobrane pod kątem szybkiej i samodzielnej nauki a kulisy nauki pływania odsłania przed Państwem doświadczony instruktor i ratownik Jacek Rogalski oraz statyści: Monika Dędek i Maciej Tylus. Cały materiał zawarty w kursie można dokładnie obejrzeć i wypróbować w domowym zaciszu, mając do dyspozycji jedynie telewizor oraz odtwarzacz DVD. Realizacja przy użyciu kilku kamer pozwoliła na pokazanie ćwiczeń i technik pływackich z różnych stron (również spod wody) tak by można było jak najlepiej przyjrzeć się wszystkim szczegółom. Aby materiał stał się jeszcze bardziej czytelny i zrozumiały, w kursie została wykorzystana grafika oraz animacja komputerowa, dzięki czemu nauka jest bardziej skuteczna i przyjemna. Nie bez znaczenia pozostaje komentarz lektora oraz udźwiękowienie. Lektor na bieżąco omawia prezentowane treści, tak aby nauka poszczególnych technik była szybka i efektywna. Menu z podziałem na tematy oraz rozdziały sprawia, że bez problemu można odnaleźć miejsce, w którym zakończyło się naukę.

SPIS TREŚCI:

Wiadomości podstawowe
Rozdział ten zawiera wstęp do zagadnień związanych z nauką pływania. Znajduję się tu charakterystyka i opis sprzętu używanego podczas nauki poszczególnych technik pływackich. Opis rozgrzewki i ćwiczeń wykonywanych przed wejściem do wody oraz sposoby oswojenia się ze środowiskiem wodnym.
W menu zostały umieszczone:
- sprzęt i akcesoria
- rozgrzewka
- oswojenie ze środowiskiem wodnym

Nauka stylów pływania
Rozdział ten omawia podstawy oraz zaawansowane ćwiczenia w nauce pływania poszczególnymi stylami. Przedstawia podział na techniki doskonalące ruchy kończyn górnych i dolnych, metody doskonalenia stylu oraz naukę skoków startowych i nawrotów w zależności od omawianego stylu.
W menu zostały umieszczone:
- skoki startowe
- styl klasyczny
- styl motylkowy
- styl dowolny
- styl grzbietowy

Wiadomości dodatkowe
Ostatnie menu omawia zagadnienia dodatkowe takie jak połączenie poznanych wcześniej stylów w jeden styl zmienny oraz pływanie pod wodą.
W menu zostały umieszczone:
- styl zmienny
- pływanie pod wodą


 
Aktualne recenzje